Krone’nin Afrika’daki yeni durağı: Tanzanya

İzmir Tire’de son modern teknolojiyle treyler üretimi yapan Avrupa’nın lider markası Krone, ihracat yaptığı ülkelere bir yenisini daha ekledi. Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetlere Türkiye’den ihracat gerçekleştiren Krone Türkiye, son olarak Tanzanya’ya 20 adetlik araç teslimatı gerçekleştirdi.

Krone, Tanzanya’da gıda taşımacılığı yapan Bakhresa Company’ye ilk etapta 20 adetlik Profi HD Curtain Sider teslimatı yaptı. Profi HD Curtain Sider, Tanzanya için imal edilmiş, Profi HD’nin brandalı versiyonu. Tanzanya’nın en büyük şirketlerinden biri olan Bakhresa Company’nin filosunda 375 adet treyler bulunuyor. Bakhresa Company’nin Krone’den araç alımları önümüzdeki dönemde de devam edecek.

Krone Türkiye, ihracat yaptığı araçları 3’lü ve 4’lü paketler halinde gönderiyor. Montajı ihracatı yapılan ülkede gerçekleştiriliyor. Böylece nakliyede maliyet avantajı sağlanıyor. Krone, Afrika’da Tanzanya dışında Cezayir, Fas ve Mısır’a ihracat gerçekleştiriyor.

3 kıtada yaklaşık 15 ülkeye ihracat gerçekleştiren Krone Türkiye, ihracat satışlarını 2016’nın ilk 8 ayında, geçtiğimiz yılın ilk 8 ayına göre yaklaşık 4 kat artırmayı başardı. Konteyner taşıyıcısı ihracatında da zengin ürün gamıyla dikkat çeken Krone Türkiye, bu kategoride son 2 yıldır üst üste lider oldu.

Esnek üretim modeli ve Profi HD

Krone Tire fabrikasının en önemli özelliklerinden biri, esnek üretim modeline sahip olması. İhracat gerçekleştirdiği Afrika ve Orta Doğu bölgesindeki ülkelerin özel şartlarına göre üretim yapabilme potansiyeline sahip olan Krone Tire, bu pazarlar için özel araçlar üretiyor. Bunlardan biri olan Afrika ülkelerine ve İsrail’e ihraç edilen Profi HD modeli, sadece Krone’nin Tire fabrikasında üretiliyor. Güçlendirilmiş şasiye sahip aracın uzunluğu 12.400 mm. Plato aracı pratiğe uygun bir konteyner kilidine ve 8 çift payanda cebine sahip. Zor yol şartları için tasarlanan Profi HD, hem paletlerin hem de 20 ft ila 40 ft arasındaki konteynerlerin taşınması için üretiliyor. Tanzanya’ya ihracı yapılan Profi HD Curtain Sider, ayrıca yanlarda brandalara da sahip.

Bunları da beğenebilirsin