5. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi gerçekleştirildi

 

Zirvede; ‘Covid-19’un Türk Ekonomisine, Lojistik Sektörüne Etkileri, Fırsatlar, Sorunlar ve Çözümler’, ‘Covid-19, Taşıma Modlarını Nasıl Etkiledi? Yeni Dönemde Uluslararası Taşımacılık ve Lojistikte Neler Öne Çıkacak? Hangi Politikalar ve Stratejiler Gündeme Alınmalı?’, ‘Hava Kargoda Türkiye Hangi Mukayeseli Üstünlüklere Sahip? Covid-19 Sonrası Hava Kargo Taşımacılığı Nasıl Şekillenecek? Türkiye’nin Bu Alanda Atması Gereken Adımlar Neler?’ve ‘Dünyada Lojistik ve Tedarik Zincirinde Yeni Trendler: Geleceğin Lojistiği ve Tedarik Zinciri Nasıl Olacak?’ başlıklı oturumlar yapıldı.

KONSPED Genel Müdürü Mete Tırman’ın moderatörlüğü’nde gerçekleştirilen ‘Covid 19 Taşıma Modlarını Nasıl Etkiledi? Yeni Dönemde Uluslararası Taşımacılık ve Lojistikte Neler Öne Çıkacak? Hangi Politikalar ve Stratejiler Gündeme Alınmalı?’ başlıklı oturumda Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü Lojistik ve Kombine Taşımacılık Daire Başkanı Dr. Murat Korçak, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, DTD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Koçyiğit, Galata Taşımacılık Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Vittorio Zagaia ve UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel konuşmacı olarak katıldı.

UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel konuşmasında Covid 19’un sürecinde Uluslararası taşımacılığın sorunsuz bir şekilde devam etmesi için UND tarafından yapılan girişimleri ve faaliyetleri anlattı.

 

Bunları da beğenebilirsin