Elektrikli bir aracın tüm servis aşamaları Automechanika Istanbul’da sergilenecek!

Otomotiv endüstrisinin en büyük satış sonrası etkinliği Aftermarket Konferansı, bu yıl 13’üncü kez gerçekleştirildi. Sektörün önde gelen isimlerinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte, “Elektrifikasyonun Aftermarket Üzerindeki Etkisi” masaya yatırıldı. Etkinliğin açılışını gerçekleştiren TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam, “Yeni dünya düzeninde dönüşüm şart. TAYSAD olarak açıkça itiraf etmek istiyorum ki yenileme pazarına gerektiği kadar önem vermiş değiliz. Bu nedenden dolayı belki ülkemizdeki yenileme pazarında ithalat gittikçe payını artırmaktır. Ben sürdürülebilir kalkınmanın kesinlikle tüketimi azaltıp, ithalat yerine iç üretimi sağlayacağının altını çizmek istiyorum” dedi.

Elektrikli bir aracın tüm servis aşamaları Automechanika Istanbul’da sergilenecek!

  • ADAS & Diagnostik,
  • Şarj İstasyonları,
  • Bakım Onarım & Güvenlik Ekipmanları,
  • Aks Ölçüm & Lastik,
  • Şasi Onarım,
  • Kaporta & Boya,
  • Ekspertiz & Muayene,
  • Batarya Test & Onarım

olmak üzere 8 bölümden oluşacak alanda BAKIRCI Group, tüm ziyaretçilere yeni nesil teknolojileri uygulamalı olarak gösterecek.

Parkurda kapsamlı bakım elemanları görev alacak

BAKIRCI Group tarafından tasarlanan Innovation 4 Mobility by BAKIRCI özel alanının Bakım Onarım & Güvenlik Ekipmanları adasında elektrikli araç servislerinin en önemli parçalarından birisi olan, tamir ve bakım esnasında kullanılan yüksek voltaj güvenlik ekipmanları tüm detaylarıyla incelenebilecek. Bataryaları nedeniyle içten yanmalı motorlu araçlara göre daha ağır olan elektrikli araçlara özel oluşturulan Aks Ölçüm & Lastik bölümünde ise doğru sökme takma, doğru balans cihazı ve güvenli otonom sürüş için aks ölçüm cihazları yer alacak. Güvenli onarım için hata payları daha da hassas bir hale getirilen yeni nesil teknolojik araçların doğru ekipmanlar ile ölçülüp onarılması için gerekli tüm onarım sistemleri ise Şasi Onarım adasında kullanıcı deneyimine sunulacak.

Elektrikli

Farklı onarım metotları 12. salonda kullanıcı deneyimine açılacak

Araç gövde ve dış panel saçlarında alüminyum teknolojisi kullanımının artmasıyla birlikte ortaya çıkan farklı onarım metotlarını da 12. salonda fuara taşıyan BAKIRCI Group, Kaporta & Boya adasında ise onarımlar sırasında uygulanacak metotların hızlı, teknolojik ve güvenli cihazlar ile uygulamalarını ziyaretçilerine gösterecek. İçten yanmalı motorlu araçlara göre hem daha güçlü hem de daha dayanıklı elektrikli araçlara yönelik Eddy Current teknolojisine sahip Şasi Dinamometresi ve adaptif süspansiyonlar için en teknolojik test cihazları Ekspertiz & Muayene istasyonunda yer alırken; Batarya Test & Onarım istasyonunda ise onarımları yüksek güvenlik isteyen elektrikli araç bataryaları için batarya test onarım cihazları yer alacak ve uzmanlar bataryaya nasıl doğru müdahale edileceğini gösterecek. Automechanika Istanbul 20238-11 Haziran tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi‘nde gerçekleştireceği büyük buluşmasına bütün otomotiv meraklılarını davet ediyoruz.

Bunları da beğenebilirsin