Maxion Jantaş, En Yenilikçi ve Çevreci Jant Modellerini Tanıttı

Otobüs araç üreticilerine hem yurt içi hem yurt dışında yüksek tedarik oranlarında hizmet veren Maxion Jantaş, 29-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen Busworld Türkiye 2024 Fuarı'nda, otobüs jant ürün gamını sergiledi.

Türkiye’de ağır vasıta ticari araçlar için jant üretimi konusunda lider konumda olan Maxion Jantaş, son teknolojiyle geliştirdiği en yeni jantlarını, Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı, Busworld Turkey 2024’te ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Maxion Jantaş, otobüs üreticilerinin ve tedarikçilerinin en yeni ürün, teknoloji ve sürdürülebilir çözümlerini ortaya koyduğu Busworld Türkiye 2024 Fuarı’na yenilikçi ve karbon emisyonunu azaltan çevre dostu ürünleriyle katıldı.

Otobüs araç üreticilerine hem yurt içi hem yurt dışında yüksek tedarik oranlarında hizmet veren şirketin jantları, ana otomotiv sanayi firmalarının taleplerine uygun olarak, en hafif ve en yüksek dayanımı sağlayacak şekilde, en güncel teknik olanaklar ve teknikler kullanılarak tasarlanıyor. Maxion Jantaş, kendi segmentinde dünyanın en hafif çelik ağır vasıta jantlarını üretiyor.

Daimler, Volvo, Scania, DAF, Renault, Iveco ve MAN gibi Avrupa’nın en büyük ağır vasıta araç üreticilerine jant tedarik eden Maxion Jantaş’ın otobüs segmenti araçlar için ürettiği ve fuar alanında sergilediği tüm jantları mukavemeti yüksek malzeme ile üretildi. Dayanıklılığıyla birlikte taşıma kapasitesi artırılmış jantlar, piyasada benzerlerinden çok daha hafif ve taşıma kapasitesi yüksek ürünler olarak öne çıkıyor.

Maxion Jantaş ve Maxion İnci ile yıllık yaklaşık 13 milyon jant üretim kapasitesine sahip Maxion İnci Jant Grubu, Avrupa’nın tek lokasyonda, bünyesindeki toplam 5 fabrika ile binek, hafif ticari ve ağır vasıta ticari araçlar için üretim yapan en büyük jant üreticisi konumunda yer alıyor. Grubun 5 kıtada 60’ın üzerinde ülkeye ihraç ettiği alüminyum ve sac jant, cirosunun yüzde 70’ini oluşturuyor.

Bunları da beğenebilirsin