Oerlikon Drive Systems Yenilenmiş Ticari Araçlar Ürün Gamını IAA Hanover’de Sergiliyor

Oerlikon Drive Systems biriminin hedefi, IAA Ticari Araçlar Hannover fuarında teknoloji çeşitliliğini sergilemek ve verimliliği yükseltme, emisyonları azaltarak performansı arttırma taahhütlerini yenilemek ve bunları üretim maliyetlerini düşürerek yapmaktır. Kendi alanında dünyanın en geniş yelpazesine sahip bu fuar, Oerlikon Drive Systems biriminin ticari araç powertrain çözümlerinde sunabileceği alternatifleri göstermesi açısından önemli bir fırsat olacak.
Oerlikon Drive Systems’in diferansiyel ünitesinin kullanıldığı ATV (arazi aracı) ilk defa IAA Hanofer fuarında sergilenecek ve bu araç ilgi odağı olacak. Araç, Defender HD8, Oerlikon Graziano’nun dizayn, geliştirme ve test aşamalarındaki tecrübesini gözler önüne serecek.
Oerlikon Drive Systems hibrit ve elektrikli şanzıman teknolojilerindeki kapasitesini OGeco ve 2-4 vitesli (2SED, 4SED) elektrik sürüş sistemleri ürünleri ile sergileyecek. OGeco performans araçları için geliştirilmiş ancak ticari araçlara da adapte edilmiş bir hibrit şanzıman seçeneğidir. 2SED ve 4SED ürünleri ise elektrikli minivan ve hafif ticari araçlar için geliştirilmiş verimliliği arttıran ve multi-speed elektrik sürüş sistemi ile içten yanmalı motorlara bağımlılığı azaltan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Vitrindeki bir diğer ürün ise yine hafif ticari araçlar için geliştirilmiş yüksek verimli epicyclic şanzıman olacak.
Alçak tabanlı Şehir içi otobüs inverter portal aksları, 13 ton taşıma kapasitesi, modüler dizaynı, tek ve çift teker seçeneklerine uygunluğu ve körüklü otobüsler için bir diğer seçenek olan ölü/taşıyıcı aks modeli ile fuarda sergilenecek.

Bu aks, yenilikçi teknolojiler ve üretim metodları sayesinde örneğin power-split dişli konsepti ve aks tarafındaki 4 helis dişli ile azaltılmış ses seviyesini mümkün kılmaktadır. Ürün disk
veya kampanalı fren seçenekleri ile kolay bakım ve servis imkanı sağlamaktadır.
Oerlikon Drive Systems ticari araçlar için senkromeç uygulamalarında lider pozisyonunda olup fuar esnasında ağır ticari araçlar için geliştirdiği ürünleri sergileyecektir. Yüksek tork iletme kapasiteli ürünler daha düşük vites değiştirme gücü ihtiyacı, daha hızlı vites geçişleri ve geliştirilmiş konfor ve performans sunmaktadır. Yüzey malzemesi single cone 153 veya double cone 168-162/170 ölçülerinde farklı uygulamalar ve talepler için kullanılabilmektedir. Farklı uygulamalar için ayna-mahruti setleri, ringler ve silindirik dişliler de şirketin ticari araç ürün gamı çerçevesinde sergilenecek.

Bunları da beğenebilirsin