PARTS FİNİSHİNG Fuarı: Parça İmalatında Son Kalite İşlemi

İmalat yapan endüstri sektörlerinin değişen ihtiyaçlar, 13 ve 14 Kasım 2024 tarihlerinde Karslruhe Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan PARTS FİNİSHİNG Fuarı’nda dile getirilecek. Yeni format özerk proseslerden tutun birbirine bağlı imalat hattına kadar çapak temizleme, parça temizliği ve yüzey işleme gibi üretim adımlarını bütüncül olarak bünyesinde barındırıyor.

FairXperts GmbH & Co. KG CEO’su Hartmut Herdin, “Büyüyen pazarlarda rekabetçi olabilmek için bir şirketten yüksek bir esneklik ve çeviklik bekleniyor ve şirketin proses veya katma değer zincirlerine daha fazla odaklanması gerekiyor. Aynı zamanda endüstriyel imalatta özellikle parça kalitesi, ekonomik verim ve sürdürülebilirlik noktasında sürekli artan talepler yerine getirilmelidir.Bu da imalat yapan şirketlerde sürekli büyüyen bir bilgi gereksinimine yol açar. Fuarlar burada önemli bir rol oynuyor. Fakat ağırlık verilen teşhir konuları bu zamana kadar genelde münferit imalat adımlarıyla sınırlı kaldı; dolayısıyla kapsamlı bir bilgilenme için sayısız fuarı ziyaret etmek gerekiyor bu da personel eksikliğinin ve gider verimliliğinin önemli olduğu dönemlerde git gide zorlaşıyor“ dedi.

Yeni fuarda çapak alma teknolojieri, endüstriyel temizlik sistemleri ve yüzey işleme gibi kaliteyle ilgili alanlardan gelen sergiciler, kendi çözüm tekliflerini tanıtacak. Bunun dışında otomasyon, dijital dönüşüm, proses bağlantısı ve kaynak verimliliğinin iyileştirilmesi gibi imalat adımlarının trendlerine ve yeniliklerine ağırlık verilecek. Entegre teknik formu içeren fuar böylece şirketler, uzmanlar ve araştırma kurumları için eşsiz bir platform haline geldi. Yenilikçi çözümler ve teknolojiler sunulabilir, bilgi ve tecrübe alışverişinde bulunulabilir ve endüstriyel trendler tartışılabilir.

Fuar Sergicileri ve Ziyaretçileri İçin Net Faydalar

Sergiciler iki günlük bu kompakt organizasyonla kendi maliyetlerini ve kaynaklarını ciddi şekilde azaltabilir. Kaliteli ölçüm standı konseptleri ve sabit giderler sayesinde hazırlık aşaması kısalır ve bir fuara katılımın ekonomik verimini artırır. Organizasyon konsepti ayrıca stratejik ortaklıkların kurulmasını ve ortak projelerin oluşturulması gibi hususları teşvik ediyor.

PARTS FINISHING Fuarı’nın ziyaretçileri ise en son teknolojik durum, güncel gelişmeler ve trendler ve hakkında kapsamlı bir özetten ve teknik forumda uygulama odaklı sunumlardan faydalanacak. Ziyaretçiler bu sayede prosesleri optimize etmek veya hizmet paletini değişen taleplere uyarlamak amacıyla özgün zorluklara uygun çözüm anlayışlarını kontrollü şekilde bulabilir. Böylece PARTS FINISHING Fuarı daha esnek, kısa ve hesaplı olmakla kalmıyor aynı zamanda daha cazip ve verimli olduğu için de cezbedici hale geliyor.

Bunları da beğenebilirsin