Akojant NATO orduları için jant üretecek!

AKO Grup bünyesinde yer alan Akojant, savunma sanayiine yönelik yenilikçi jantlarıyla Hollandalı Broshuis firmasının tek jant tedarikçisi oldu. ABD, Almanya, Hollanda ve Danimarka gibi birçok NATO üyesi orduya tank ve askeri araç taşıyıcı treyler üreten firmaya yıllık 20 binden fazla jant temin edecek.

Akojant NATO orduları için jant üretecek!

AKO Grup bünyesinde yer alan Akojant, Türkiye’de üretilen askeri kara araçlarına yönelik ürettiği yenilikçi jantlarının ardından Hollandalı tank ve askeri araç taşıyıcı treyler üreticisi Broshuis ile tek jant tedarikçisi olarak anlaşma imzaladı. ABD, Almanya, Hollanda ve Danimarka gibi birçok NATO üyesi orduya yıllık 20 binden fazla jant teslim edilecek.

Kızılötesi radarlara yakalanmıyor

Savunma sanayiine yönelik ürettiği nitelikli ürünlerle dikkat çeken AKO Grup, bünyesindeki Petlas’ın geliştirdiği milli muharip savaş uçağı lastiği, milli SİHA ve İHA lastikleri, özgün helikopter projesi Gökbey ve Atak helikopterleri için lastikler ve diğer birçok askeri kara araç lastiklerinin yanı sıra Akojant fabrikasında askeri kara araçlarına yönelik üstün teknolojili, radara yakalanmayan özellikli jantları da üretiyor. Bu kapsamda Petlas ve Akojant’ın iş birliği içinde ürettiği taktik tekerlekli zırhlı araçlar için Runflat Tekerlek Komplesi, askeri kara araçlarının beka yeteneğine büyük katkılar sağlamıştı. Akojant, ürettiği nitelikli ve üstün teknolojili jantlar, yerli ve uluslararası askeri tank ve kara araç taşıyıcı üreticileri tarafından da ilk tercih edilen markalar arasında yer alıyor.

AKO Grup bünyesinde yer alan Akojant

Dünyanın önde gelen orduları yerli jant kullanacak

Dünyanın önde gelen NATO askeri ordularına tank taşıyıcı lowbed treyler üreten Hollandalı Broshuis ile yapılan anlaşma kapsamında yıllık 20 binden fazla adette jant, Ankara Temelli’de bulunan Akojant fabrikalarında üretilerek, aralarında ABD, Almanya, Hollanda ve Danimarka’nın da yer aldığı dünyanın en büyük NATO ordularının kullanımına sunulacak. NATO askeri standartlarında üretilen ve radara yakalanmayan özellikteki jantlar için Akojant, tek tedarikçi olarak hizmet verecek.

AKO Grup, bünyesindeki Petlas, Akojant ve Ako Akü markaları ile Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde savunma sanayiinin ihtiyaç duyduğu lastik, jant ve akü üretimi gerçekleştiriyor. Şirketlerindeki üretiminin yarıya yakınını da ihraç ederek tüm dünyada adından söz ettiriyor. Bunun yanı sıra milli teknoloji ile geliştirilen en yeni insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma, yerli İHA ve SİHA’lar Bayraktar Akıncı, Bayraktar TB2, TB3, TAİ Hürkuş, Milli Muharip Uçak, Anka, Aksungur, Atak, FNSS 4×4 STA, ÖMTTZA ve BMC Tulga’da da stratejik yerlileşme hedefine katkı sağlıyor. Petlas’ın geliştirdiği askeri lastikler bir çok marka tarafından orijinal ekipman lastikleri ve Akojant’ın ürettiği jantlar ise birçok askeri kara aracında orijinal ekipman jantları olarak tercih ediliyor.

Bunları da beğenebilirsin