ENEOS, TecDoc ile Avrupa’da Yükselişe Geçiyor

ENEOS Europe, birinci sınıf motor yağlarını ve şanzıman yağlarını TecDoc Catalogue’da sunmaya karar verdi. Bu, ENEOS'un ana dağıtım kanallarından biri olan Avrupa bağımsız otomotiv yenileme pazarındaki ticari faaliyetlerinin başarılı bir şekilde genişletilmesinin temelini oluşturmaktadır.

ENEOS, TECDOC İLE AVRUPA’DA YÜKSELİŞE GEÇİYOR

ENEOS Europe, birinci sınıf motor yağlarını ve şanzıman yağlarını TecDoc Catalogue’da sunmaya karar verdi. Bu, ENEOS’un ana dağıtım kanallarından biri olan Avrupa bağımsız otomotiv yenileme pazarındaki ticari faaliyetlerinin başarılı bir şekilde genişletilmesinin temelini oluşturmaktadır.

Japon kökenli Londra merkezli şirket, Avrupa’daki Japon otomobil üreticilerine tedarik sağlamak ve ENEOS ürünlerini Avrupa pazarına tanıtmak için kuruldu. Bugün ENEOS, otomobil motoru uygulamaları için yağlarını neredeyse tüm Avrupa ülkelerinde satmaktadır.

“Şüphesiz ENEOS, birçok premium rakibimize kıyasla Avrupa’da hala genç bir marka. Pazar payımız zaten fark edilecek kadar yüksek olsa da, dağıtım ağımızın büyümesine hala yatırım yapıyoruz. Uzun vadede başarımıza inanıyoruz çünkü Avrupa’nın üstün kaliteli ürünler için doğru pazar olduğunu görüyoruz. Buradaki sürücüler araçlarına çok önem veriyor”, diyor ENEOS Europe Bölge Müdürü Bahie Hassan.

Markanın Avrupa’daki görünürlüğünü artırmak

Son yıllarda, ENEOS, yedek parçalardan yağlayıcılara kadar eksiksiz bir ürün yelpazesi sunan, hızlı ve verimli lojistikle teslim edilen satış sonrası yedek parça distribütörleriyle başarılı bir şekilde çalışmaktadır. TecDoc Catalogue kararı, ENEOS’u Avrupa’da popüler hale getirmek ve yeni müşterilere ulaşmak için stratejik bir adımdır.

TecDoc, ENEOS müşterilerinin yeni teklifler hakkında bilgi edinmelerine ve taşıtları için doğru yağları seçmelerine olanak tanır. Bu, yeni motor teknolojileri ve emisyon standartları için OEM gereksinimleri nedeniyle Avrupa’da giderek daha karmaşık hale gelmiştir.

“Avrupa motorlu atşıt parkındaki tüm Japon, Avrupa ve Kore otomobilleri için ürünler sunmak adına ürün yelpazemizi genişletiyoruz. Ürünlerimizi TecDoc Catalogue’de göstermek, müşterilere daha iyi ulaşmamızı ve onları ENEOS’un ürün yelpazesi hakkında bilgilendirmemizi sağlamaktadır. Mevcut müşteriler yeni ürünlerimiz hakkında bilgi edinmek için bu verimli platformu kullanabilir” diyor ENEOS Europe Grup Müdürü Przemek Rybka.

Artan ilgi ve yeni satış fırsatları

ENEOS’un planı iyi çalıştı ve Rybka olumlu sonuçlardan memnun.

“Piyasadan gelen taleplerde ve artan ilgide şimdiden bir artış görüyoruz. Müşterilerimizin birçoğunun halihazırda TecDoc veritabanını kullanan çevrimiçi platformları var. ENEOS’un ürün yelpazesiyle ilgili tüm bilgilere çevrimiçi sipariş sistemlerinde sahip olmanın faydalarını görebilirler; müşterileri ile iletişim kurmalarına yardımcı olur. TecDoc, ürün yelpazemiz, yeni ürün lansmanları, teknik özellikler, uygulama vb. hakkında iletişim için önemli bir platform olacak” diye özetliyor.

Bunları da beğenebilirsin