Hitachi Astemo Türkiye’den Bursa’ya yeni yatırım!

Hitachi Astemo Türkiye Fabrikası, gelecek odaklı hedefleri doğrultusunda büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Firma, küresel müşteri taleplerine daha hızlı ve etkin yanıt verebilmek adına yeni bir yatırım hamlesi yaparak, toplamda 5 bin 500 metrekarelik bir alana sahip yeni lojistik merkezini devreye aldı.

Hitachi Astemo Türkiye’den Bursa’ya yeni yatırım!

  27 ülkede yaklaşık 140 tesiste 90.000 kişiyi istihdam eden global bir otomotiv teknoloji şirketi olan Hitachi Astemo’nun Türkiye Fabrikası, gelecek odaklı hedefleri doğrultusunda büyüme ve gelişmesini sürdürüyor.

Firma, küresel müşteri taleplerine daha hızlı ve etkin yanıt verebilmek adına yeni bir yatırım hamlesi yaparak, toplamda 5 bin 500 metrekarelik bir alana sahip yeni lojistik merkezini hayata geçirdi.

Sürdürülebilir verimliliğe katkı

Yeni tesisin açılışında konuşan Hitachi Astemo Türkiye Fabrikası Genel Müdürü Murat Bayram, firma olarak yaklaşık 300 kişilik bir ekiple çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Bayram, yeni pazarlara etkin ve hızlı bir şekilde ulaşmak, sürdürülebilir verimliliğe katkı sağlamak adına yeni yatırımlarını hayata geçirmeye karar verdiklerini belirterek, “Küreselleşen yeni dünya düzenine uyum sağlayarak ve fark yaratan çalışmalara imza atarak yol almayı sürdürüyoruz. Değişen küresel dinamiklerle birlikte firmamızın sürdürülebilirliğini sağlamak ve müşterilerimize kaliteli hizmet verebilmek adına kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Yeni yatırımımızı da bu doğrultuda hayata geçirdik” dedi.

Hitachi Astemo Türkiye

Bursa’daki ikinci lokasyon

Bursa’daki ikinci lokasyonlarını açtıklarını ifade eden Bayram, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan lojistik merkezinin yaklaşık 5 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine inşa edildiğini kaydetti. Bayram, yatırımlarıyla birlikte istihdama da katkı sağlayacaklarını dile getirerek, “Lojistik merkezimizi açmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Büyüme yolculuğumuzda çalışma arkadaşlarımızın özverili çalışmaları söz konusu. Bu nedenle her bir çalışma arkadaşımıza emekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha yüksek kapasiteli çalışma imkânı

Hitachi Astemo Türkiye’nin binek ve hafif ticari araçlar için fren üretiminde ülkemizin en büyük firması olarak öne çıktığını ifade eden Bayram, sürdürülebilir bir gelecek ve gelişmiş yaşam kalitesi yaratmak adına çalışmalarına hızla devam edeceklerini kaydetti.

Bayram, bu hamleyle birlikte 2023 yılı hedefleri doğrultusunda oldukça önemli bir adım daha attıklarını belirterek, “Sürdürülebilir büyüme anlayışımızla global yolculuğumuza fark yaratarak devam edeceğiz. Yeni lojistik merkezimizle müşterilerimize daha hızlı ve etkin bir şekilde yanıt vereceğiz. Merkezimiz aynı zamanda bizlere gelişim ve daha yüksek kapasiteli bir çalışma imkânı da sunacak. Bursa’ya ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Bunları da beğenebilirsin