IVECO T-Way, Ürün Tasarımı Kategorisinde Red Dot Ödülü’nü Kazandı

Red Dot uluslararası jürisi, IVECO‘nun en zorlu arazi görevleri için geliştirilen ağır ürün yelpazesindeki en sağlam kamyonu olan IVECO T-Way‘e olağanüstü tasarımı ve yüksek düzeyde yenilikçiliği nedeniyle prestijli bir ödül verdi.

IVECO T-WAY, ÜRÜN TASARIMI KATEGORİSİNDE RED DOT ÖDÜLÜ’NÜ KAZANDI

Red Dot uluslararası jürisi, IVECO‘nun en zorlu arazi görevleri için geliştirilen ağır ürün yelpazesindeki en sağlam kamyonu olan IVECO T-Way‘e olağanüstü tasarımı ve yüksek düzeyde yenilikçiliği nedeniyle prestijli bir ödül verdi.

IVECO T-Way, Ürün Tasarımı kategorisinde prestijli Red Dot Ödülü‘nü kazandı. 1955 yılına dayanan bir geçmişe sahip olan bu ödül, iyi tasarım için aranan bir kalite mührü olarak uluslararası alanda kabul görüyor. Rekor sayıda şirket ve tasarım stüdyosundan gelen başvuruları yenilik, işlevsellik ve uzun ömür gibi kriterlere göre değerlendiren farklı uzmanlık alanlarından yaklaşık 50 uluslararası uzmandan oluşan uluslararası jüri, olağanüstü tasarımı için IVECO T-Way’i seçti.

IVECO T-Way‘in tasarımı, IVECO Way ağır ürün yelpazesinin ana unsurlarını özel arazi görevi için uygulamaya odaklanıyor. IVECO T-Way, son derece ayrıntılı ve ayırt edici ızgaraya hakim olan gururlu logo ve farların imza şekli gibi IVECO’nun DNA’sının tüm tarz ipuçlarını alıyor. Bu unsurlar, kamyonun en zorlu arazi görevlerini yerine getirme kapasitesini iletmek için geliştirilmiş genel bir tasarıma entegre ediliyor. Sağlam, ancak şık dış tasarımı, kabin ve şasi arasındaki orantılarda kas gücünü ve sağlamlığı ifade ediyor, tam metal tamponun sağlam şekli, bir anti-şok ızgarasıyla korunan farları içeriyor. Her ayrıntı, arazi görevinde azami işlevsellik sunmak için ayarlanıyor. Tarz ve işlev, farı koruyan ve hasar görmesi durumunda kolayca değiştirilebilen tamponun metalik köşesi gibi tasarım özelliklerinde birleştiriliyor.

IVECO T-Way‘in sağlam dış tasarımı, mükemmel ergonomiye, entegre teknolojiye ve gelişmiş bağlantı özelliklerine sahip, sürücü konforu ve güvenliğine odaklanan bir kabin içi ile birleştiriliyor. Kumanda paneli, kolay erişilebilen ve işlevsel alanlarda gruplandırılmış kontroller ile profesyonel sürücünün ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmış. Kullanılan malzemeler ve son ayrıntılar, otomotiv standartlarından esinlenmiş ve arazi görevi için uyarlanmış. Direksiyon simidi üzerindeki metalik çerçeveler ve bilgi-eğlence alanı gibi ayrıntılar, 360 derecelik bir IVECO T-Way deneyimi yaratarak dış tasarımın tarz uygulamasını hatırlatıyor.

Iveco Group Endüstriyel Tasarım Başkanı Marco Armigliato, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “IVECO T-Way tasarımının bu prestijli ödül için seçilmesinden gurur duyuyoruz. İşlev ile tarzı etkin bir şekilde birleştiren sağlamlık, güvenilirlik, verimlilik ve sürücü odaklılık standartlarını yükseltme tutkusuna sahip bir tasarım. Bu takdir, Alman Tasarım Konseyi tarafından verilen ‘Mükemmel Ürün Tasarımı’ için imrenilen Alman Tasarım Ödülü’nün üstüne geliyor ve IVECO T-Way’in yüksek tasarım tutkusunu başarıya dönüştürmedeki başarısını daha da pekiştiriyor.“

Markanın ekstra ağır hizmet aracı IVECO T-Way, standartların üzerinde yük kapasiteleriyle zorlu arazilerde performans, sağlamlık ve dayanıklılık konularında oldukça iddialı. Markanın karayolu taşımacılığı için kullanılan ve şantiyeye ulaşmak için yolun son kilometresini aşmak üzere tasarlanmış kesişim aracı IVECO X-WAY ile tamamlanıyor.

Bunları da beğenebilirsin