Malatya’da Minibüs’e Devam Kararı Alındı

Karsan’ın Malatya minibüsçüler ve umum servis araçları odası ile birlikte organize ettiği toplantıda, Malatya’da minibüsçülüğe devam kararı çıktı.

Karsan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası ile birlikte Malatya Altınkayısı Ramada Plaza’da yemekli bir toplantı organize etti. Malatya’daki minibüs ve servisçilerin sorunlarının tartışılarak çözüm yollarının arandığı organizasyona; Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, Oda Yönetimi, esnafı, Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Hasan Alıcı ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Toplu Taşıma Hizmetleri (MOTAŞ) Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı katıldı. 300’e yakın davetlinin bulunduğu organizyonda Karsan Pazarlama adına Türkiye Satış Müdürü Kaan Erkırtay, Bölge Satış Müdürü Coşkun Tokan, Servis Bölge Müdürü Soydan Solmaz ve Karsan Malatya Yetkili Servisi Oto Gelişim yer aldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin bir yılı aşkın süredir esnafla gerçekleştirdiği 60’ın üzerinde toplantı sonucunda, ekonomik nedenlerden dolayı otobüs dönüşüm süreci kabul edilmeyerek minibüse devam kararı alındı. Toplantıda söz alan Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce; Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bilgisi doğrultusunda otobüs dönüşüm sürecini sonlandırdıklarını, Malatya’da minibüsten otobüse bir dönüşüm gerçekleşmeyeceğini ve minibüslerin minibüs olarak kalacağını ifade etti. İnce, konuşmasında esnaftan araçlarını yenilemesini talep ederken, araçların engelli erişimi kanununa uygun olması gerektiğinin önemini vurguladı. İnce; “Minibüsçülükte yenilikler yapmayı, vatandaşlarımıza daha modern ve daha kaliteli hizmet sunmayı temenni ediyoruz. Değişen ve gelişen Türkiyemiz’de, Malatyamız’da, bizler de yeniliklere açık olmalıyız” diye konuştu.

Toplantıda bir sunum gerçekleştiren Karsan Pazarlama Türkiye Satış Müdürü Kaan Erkırtay ise; Karsan’ın 2013 yılında piyasaya sunduğu Karsan markalı toplu taşıma ailesinin en küçük üyesi JEST’in “Engelsiz Erişim” yasa ve yönetmeliklerine uygun olarak tasarlandığına dikkat çekti. Toplu taşımacılık sistemlerindeki ihtiyaçların ve değişimlerin takip edilerek geliştirildiği JEST’in herkese modern toplu ulaşım sağladığını belirten Erkırtay; engelli, hareket kısıtlı ve yaşlı bireylerin de hayatın içinde diğer tüm bireylerle eşit şartlarda yer almasının amaçladığını belirtti.

Konuşmaların ardından katılımcılara teşekkür plaketleri verildi ve misafirler dışarıda sergilenen JEST minibüsünü inceleyip Karsan yetkililerinden detaylı bilgi aldı.

Alçak tabanı, biniş ve iniş hızını artıran geniş ve basamaksız yolcu kapısı, rampa sistemi, ferah iç mekanı, panoramik camları ve ilave birçok özelliği ile tüm bireylere konforlu ulaşım olanağı sağlayan Karsan JEST, opsiyonel olarak sunulan araç içi kablosuz internet bağlantısıyla da iletişimdeki engelleri kaldırırken yakıt ekonomisiyle öne çıkıyor.

Bunları da beğenebilirsin