Otomotivde Yakıtın Geleceği İstanbul’da Konuşulacak

Dünya otomotiv sektörü tarihin en büyük değişimlerinden birini yaşarken, yakıt teknolojilerinde gelinen son nokta tüm yönleriyle “Petroleum Istanbul’da” masaya yatırılacak. 31 Mart tarihinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlayacak fuara dünyada ve Türkiye’de faaliyet gösteren enerji sektörünün dev firmaları ile sektörün önde gelen profesyonelleri katılacak.

OTOMOTİVDE YAKITIN GELECEĞİ İSTANBUL’DA KONUŞULACAK

Dünya otomotiv sektörü tarihin en büyük değişimlerinden birini yaşarken, yakıt teknolojilerinde gelinen son nokta tüm yönleriyle “Petroleum Istanbul’da” masaya yatırılacak. 31 Mart tarihinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başlayacak fuara dünyada ve Türkiye’de faaliyet gösteren enerji sektörünün dev firmaları ile sektörün önde gelen profesyonelleri katılacak. Bu yıl 15. kez gerçekleştirilecek “Petroleum Istanbul” fuarına yaklaşık 300 firma katılırken, fuarın açılışı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından yapılacak. Fuar TOBB Petrol Meclisi, PETDER, ADER, Türkiye LPG Derneği, TOBB LPG Meclisi, PÜİS, TABGİS tarafından da destekleniyor. Petroleum Istanbul 2022 ile birlikte Gas & Power Network, 4. Elektrik, Doğal Gaz ve Alternatif Enerji, Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı da eş zamanlı olarak düzenlenecek.

Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı Petroleum Istanbul, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile EPDK başta olmak üzere, enerjiyle ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının özel sektörle bir araya gelmesini sağlayan ortak bir platform oluşturacak.  Fuarda ayrıca; birer yaşam merkezine dönüşen istasyonlarının akaryakıt dışındaki satışlarında önemli bir yer tutan ürünlerin temsilcileri ve franchise veren markaların yöneticileri ile birlikte diğer tedarikçiler de yer alacak.

Son yıllarda geleneksel ürün segmentlerinin yanı sıra Oto LNG, Oto CNG, Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ve İstasyon Marketlerini içine alacak şekilde kapsamı genişletilen fuar; ulusal, bölgesel ve uluslararası enerji şirketleri için önemli bir iş birliği ortamı da sağlayacak.

2019 yılında ilk kez organize edilen Petroleum Istanbul Akademi alanında ise bu yıl düzenlenecek Büyük Bayi Toplantısının yanı sıra; elektrikli ve alternatif yakıtlı araçlar, akaryakıt istasyonlarında yeni nesil yazar kasa uygulamaları ve çatı GES uygulamaları gibi konular ele alınacak. Petroleum Istanbul’u 2022’yi açık kalacağı 3 gün boyunca 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin