Schaeffler’in Türkiye Operasyonunda Üst Düzey Atama!

Almanya merkezli teknoloji şirketi Schaeffler’in Türkiye operasyonunda üst düzey bir atama gerçekleşti. Schaeffler Türkiye Genel Müdürü pozisyonuna yaklaşık 20 yıldır yurt dışında uluslararası şirketlerde yöneticilik tecrübesi bulunan Yusuf Bulut getirildi.

Schaeffler’in Türkiye Operasyonunda Üst Düzey Atama!

Otomotiv ve endüstri sektörlerinin küresel çapta lider tedarikçilerinden Schaeffler’in Türkiye operasyonunda üst düzey atama gerçekleşti. Yaklaşık 20 yıldır yurt dışında uluslararası şirketlerde yöneticilik tecrübesi bulunan Yusuf Bulut, Schaeffler Türkiye’nin yeni Genel Müdürü oldu.

 Lisans eğitimini Belçika’daki Hasselt Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama ve Satışta Uzmanlık alanlarında alan Yusuf Bulut, ardından Pazarlama Teknikleri ve Psikoloji alanında doktorasını tamamladı. Kariyerine kurucusu olduğu Q-Flex Danışmanlık firmasında başlayan Bulut, burada geçirdiği dört yılın ardından yaklaşık dokuz yıl Siemens’te aralarında Türkiye’nin de bulunduğu farklı ülkelerde ve pozisyonlarda görev yaptı. Siemens’te sırasıyla; Pazarlama ve İletişim Koordinatörü, Siemens Belçika/Lüksemburg İş Geliştirme, Pazarlama İletişimi ve Stratejisi Başkanı, Siemens AG İletişim ve İdari İlişkiler Bölgesel Koordinasyon Başkanı ve Siemens Türkiye İletişim ve Kamu İlişkileri Direktörü olarak görev alan Bulut, Siemens’in ardından Philips’te yaklaşık üç  yıl boyunca Küresel İş İletişimi Başkanı larak çalışmalarını sürdürdü.

2020 yılından bu yana Schaeffler’in Almanya’daki genel merkezinde Endüstri Bölümü Küresel Pazarlama ve İletişim Başkan olarak görev yapan Yusuf Bulut, 2023 yılı Ocak ayı itibarıyla Schaeffler Türkiye’nin Genel Müdürü olarak çalışmalarını sürdürmeye başladı. Bulut, Almanca, Fransızca, Flemenkçe ve İngilizce olmak üzere dört dili çok iyi derecede biliyor.

Schaeffler Grubu- Harekete öncülük ediyoruz

Schaeffler Grubu, otomotiv ve endüstri sektörlerinin küresel çapta lider tedarikçilerinden biri olarak, 75 yılı aşkın süredir hareket ve mobilite alanlarında çığır açan buluşlar ve gelişmeler ile öne çıkıyor. Elektrikli mobilite, CO verimli tahrik sistemleri, Endüstri 4.0, dijitalleşme ve yenilenebilir enerji alanlarında yenilikçi teknolojiler, ürünler ve hizmetler sunan şirket, hareket ve mobilitenin daha verimli, akıllı ve sürdürülebilir olmasını sağlayan güvenilir bir ortaktır. Schaeffler bir teknoloji şirketi olarak, güç aktarma organları ve şasi uygulamalarına yönelik yüksek hassasiyetli bileşen ve sistemlerin yanı sıra birçok endüstriyel uygulamada kullanılan rulman ve lineer sistem çözümleri de üretmektedir. Schaeffler Grubu, 2021 yılında yaklaşık 13,9 milyar euro satış gerçekleştirmiştir. Yaklaşık 83,000 çalışanı ile Avrupa’nın en büyük aile şirketlerinden biridir. 2021 yılında yaklaşık 1,800 patent başvurusu ile chaeffler, DPMA’ya (Alman Patent ve Ticari Marka Ofisi) göre Almanya’nın en yenilikçi üçüncü şirketidir.

Automotive Aftermarket bölümü Schaeffler’in dünya çapında otomotiv yenileme pazarındaki faaliyetlerini yürüten şirketidir. Binek araçlar, hafif ticari araçlar, ağır vasıtalar ve traktörler için komponent ve onarım çözümleri sunmaktadır. Şanzıman, motor ve şasi uygulamalarındaki kapsamlı uzmanlığı sayesinde teknik mükemmellik, akıllı çözümler ve üstün hizmet yetkinliği ile bilinmektedir. Schaeffler Automotive Aftermarket bölümü, 1.700’den fazla çalışanı ile 2021’de yaklaşık 1.8 Milyar Euro’luk satış gerçekleştirmiştir. Yaklaşık 11.500 satış ortağı ve 70’ten fazla satış ve temsilcilikten oluşan küresel ağı ile daima müşteri yakınlığını garanti etmektedir.

 Schaeffler, Türkiye’deki faaliyetlerine 1986 yılında kurulan INA Rulmanları Tic. Ltd. Şti. ve aynı yıl kurulan FAG Rulmanları Türkiye irtibat ofisi ile başlamıştır. 2001 yılında FAG’ın Schaeffler bünyesine katılımıyla iki firma faaliyetlerini ortak olarak sürdürmeye başlamış ve şirket ünvanı 11 Ekim 2016 yılında Schaeffler Turkey Endüstri ve Otomotiv Tic. Ltd. Şti. olarak değiştirilmiştir. Merkezi İstanbul’da bulunan firma, Schaeffler çatısı altındaki LuK, INA ve FAG markaları ile Türkiye genelinde otomotiv ve endüstri sektörleri için kapsamlı bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Schaeffler’in Türkiye’deki öncelikli hedefleri arasında uzman çalışan kadrosu ile doğru teknolojileri sunarak mümkün olan en üst düzeydeki müşteri memnuniyetini sağlamak yer almaktadır.

 

Bunları da beğenebilirsin