IVECO, Astana’ya 210 adet Urbanway teslim ediyor

IVECO BUS, Kazakistan’ın başkentinin şehiriçi toplu ulaşım şirketi olan Astana LRT LLP’ye  210 adet Urbanway Euro VI ve Urbanway Hibrit 12 metrelik ve 18 metrelik otobüsler teslim etti. Teslimat, 15 Mayıs’ta Kostanay, Kazakistan’da yapılan resmi bir törenle gerçekleştirildi. Törene Kazakistan Cumhuriyeti Başbakanı Sn. Bakhytzhan Sagintayev, CNH Industrial Orta Asya için Ülke Yöneticisi; Rusya, Beyaz Rusya ve Orta Asya Hükümet ve Kurumsal İlişkilerinden sorumlu Sn. Valfré di Bonzo; Allur Şirketler Grubu Başkanı Sn. Lavrentyev ve SaryarkaAvtoProm LLP CEO’su Sn. Semeybayev katıldı.

IVECO BUS, sektördeki Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG), hibrit ve elektrikli araçlardan oluşan en geniş filoyu sunan bir marka olup, alternatif yakıt kullanan toplu taşıma pazarında da Avrupa lideridir. Bu, IVECO BUS’ı Astana şehri ve Geleceğin Enerjisi teması açısından Expo 2017 için mükemmel bir ortak haline getirmektedir. Expo 2017’nin teması, “sürdürülebilir enerji gelişimi, enerji güvenliğini ve verimliliğini teşvik etme, yenilenebilir enerjinin kullanımını destekleme konularında stratejiler, programlar ve teknolojiler keşfetmeye” odaklanmaktır.

210 Urbanway otobüs, şehrin filosunda zaten faaliyette olan  358 IVECO BUS Citelis otobüse katılacak ve Expo 2017 ile gelecek yıllarda verimli ve sürdürülebilir taşımacılık sağlayacaktır. Bu sözleşme kapsamında teslimatların tamamlanması, IVECO BUS’ı Astana’da çalışan 570 otobüsle Kazakistan pazarında kendi segmentinde lider konuma getirecektir. IVECO BUS’ın küresel çalışmalarından sorumlu olan IVECO Başkan Yardımcısı Sylvain Blaise, bu yenilenen güvenden onur duyduğunu belirterek şunları söyledi: “Astana şehrinin toplu taşıma filosu için IVECO BUS araçlarının tedariki adına yapılan bu ikinci anlaşma, dünya çapındaki kamu yetkilileri için en büyük endişe haline gelen şehir hava kirliliğinin azaltmak için şehrin gerekliliklerini yerine getirebilme becerimizi gösteriyor. IVECO BUS, çevreye ve şehirde yaşayanların sağlığına saygı duyan, modern ve verimli toplu taşıma sistemi geliştirmeyi amaçlayan şehirlerin ideal ortağı olduğunu kanıtlıyor”.

Bunları da beğenebilirsin