Knorr-Bremse IAA’da treyler ürün gamını sergiledi

Knorr-Bremse, IAA fuarında treyler için olan fren ve saşi kontrol ekipmanlarını, EBS ve ABS sistemleri, iLvl elektronik süspansiyon kontrol sistemi ve İTAP akıllı treyler erşim noktası ürünleri olmak üzere sergilendi. Bunun yanında Knorr Bremse ilk defa yeni 19,5 inç için ST6 disk frenini de sergiledi. ST6 disk freni, 32 kg’dan az ağırlığı, 19.3 kNm maksimum fren torku ile 22,5 inç ST7’den önce bir alt seçenek olarak ST ailesinde yerini aldı. Ana stand’tan kısa bir mesafe uzaklıkta bulunan, açık hava sergi alanında, iTAP akıllı treyler erişim noktası için ayırı bir gösteri düzenlendi. Bu sistem ile treyler fonksiyonlarına uzaktan kablosuz erişim sağlanarak kontrol edilebiliyor ve treyler ağırlığı, geri görüş kamerası fonksiyonu, filo takip sistemi, görüntüleme işlemleri yapılabiliyor. iTAP; çekiciden bağımsız akıllı telefon veya tablet cihazlar ile wi-fi kablosuz bağlantı kurabiliyor ve bu da kullanıcıya üç farklı seçenek sunuyor:

Control: lastik basınçları bir bakışta kontrol edilebiliyor ve pnömatik süspansiyon ayarlanabiliyor.

Camera: Kablosuz görüntüleme sistemi; sürücüye aracında arkasındaki mesafe ve yükleme alanını aracına takılı bir kamera ile kontrol edebilmesini sağlıyor. Çekiciden ve herhangi bir kablolamadan bağımsız olarak, akıllı cep telefonu veya tablet üzerinden, manevrasını güvenli bir şekilde yapabilmesine olanak veriyor.

Push: ‘PUSH’ özellikli olan iTAP ayrıca, filo takip sistemini içeriyor. Cihaz, çevresinde bulunan wi-fi hotspot’lari kullanarak, araçla ilgili her türlü işletme verisini kaydediyor ve daha etkin filo yönetiminin sağlanması için filo yönetim merkezine iletiyor. Bu sayede araç denetlenmiş ve takip edilmiş olur.

Açık gösteri alanında ayrıca ultra hafif iki pistonlu disk freni ST7’nin tüm aks üsti ekipmanlar için 3 farklı versiyonu sergilendi. şaft sonu, kaliperler ve fren balatalarını içeren komple paket,  treyler sistemlerinin gereksinimlerini tümüyle karşılıyor.

Bunları da beğenebilirsin