Caravelle, yeni Highline donanımı ile satışa sunuldu

Volkswagen Ticari Araç’ın Caravelle model ailesi, Highline donanım seviyesindeki yeni üyesiyle genişledi. Daha önce Trendline ve Comfortline donanımlarıyla pazara sunulan Caravelle, Highline modeline eklenen ekipmanlarıyla sınıfında üst seviyede konfor sunuyor.

Hem iç hem dış tasarıma fark yaratan dokunuşlar

Yeni Caravelle Highline’da gövde rengi ön ve arka tamponlar ile yan aynalar ve kapı kolları, köşe aydınlatmalı ön sis farları, elektrik kumandalı, katlanabilir, ısıtmalı yan aynalar ve karartılmış arka camlara ek olarak sunulan LED ön farlar ve arka stop lambalarıyla, 17 inç Timaru alüminyum alaşımlı jantlar aracı dikkat çekici hale getiriyor.

İç tasarımda diğer modellerden farklı olarak bej rengi koltuk kumaşı ve iç kaplamalar, Yeni Caravelle Highline’ın şıklığını artırıyor. Sürücü ve yolcu bölümünde klimatronik klima, deri kaplı servotronik multifonksiyonel direksiyon, “Konfor” ön konsol ve otomatik sağ kayar kapı gibi özelliklere ek olarak 6,33 inç “Composition Media” radyo ekleniyor. MP3 ve WMA uyumlu CD çalar, harici SD kart/AUX-in/USB desteği ile istenilen kaynaktan müzik dinleme imkanı sunan “Composition Media” radyo, Bluetooth özelliği ile cep telefonu veya tabletlerde bulunan müziklere de erişim sağlarken telefon görüşmelerini de rahatlıkla gerçekleştirme konforu sağlıyor.

Yeni Caravelle Highline’da, ön ve arka park mesafe sensörü, hız sabitleyici, otomatik yanan farlar, yağmur sensörü, otomatik kararan iç dikiz aynası, eve geliş–evden çıkış aydınlatma sistemi gibi özelliklere eklenen geri görüş kamerası da standart olarak sunuluyor.

Sınıfının en güçlü motoru

2.0 lt TDI motora sahip Yeni Caravelle Highline, 204 PS güç üretirken, 450 Nm tork sağlıyor. Standart olarak 7 ileri DSG şanzımana sahip olan Caravelle Highline, sınıfının en güçlü motoruna sahip olmasının yanında 6,2lt birleşik yakıt tüketimiyle ekonomik bir sürüş imkanı sunuyor.

Hem konforlu, hem güvenli

Tüm Caravelle modellerinde olduğu gibi Yeni Caravelle Highline’da da ‘Yorgunluk tespit sistemi’ standart olarak sunuluyor. Sistem, sürüş hareketlerinde yorgunluk tespit ettiği anda sürücüyü yolculuğa ara verilmesi konusunda hem görsel hem de sesli olarak uyarıyor.

Bir diğer standart güvenlik sistemi ise, ‘İkincil çarpışma önleme asistanı’; standart olarak sunulan sistem, olası ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s’ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor.

1489148386_Caravelle_Highline_003Yeni Caravelle Highline’da ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi Hill Holder (Yokuş yukarı kalkış yardımı), lastik basınç göstergesi gibi yardımcı özellikler de standart olarak yer alıyor.

Volkswagen Caravelle modellerine 155 bin 190 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabiliyor. Yeni Caravelle Highline modeli 162 bin 900 TL’ye satışa sunuluyor.

Bunları da beğenebilirsin