Knorr-Bremse iTEBS X® Elektronik Treyler Fren Sisteminin Yeni Neslini Piyasaya Sürüyor

Knorr-Bremse, akıllı, elektronik treyler frenleme sisteminin en yeni nesli olan yeni iTEBS X sisteminin seri teslimatlarının başarıyla başladığını duyurdu. iTEBS X sistemi önümüzdeki birkaç ay içinde aşamalı olarak piyasaya sürülecek. Yeni elektronik fren sisteminin alıcıları arasında dünyanın önde gelen treyler üreticileri yer alıyor.

Knorr-Bremse AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Ticari Araç Sistemleri bölümünden sorumlu Bernd Spies, “Knorr-Bremse, treylerler için elektronik fren sistemleri geliştirme konusunda onlarca yıllık deneyime sahiptir. Şimdi de bu uzun başarı geçmişini akıllı iTEBS X sistemimizi piyasaya sürerek devam ettiriyoruz. En yeni nesil, sunulan işlev yelpazesini daha da geliştiriyor ve park ve manevra valfi ve havalı süspansiyon dâhil olmak üzere ayrı fren sistemi bileşenlerinin bağlantısını basitleştiriyor. iTEBS X sistemi, elektronik kontrol ünitesi, sensör teknolojisi ve pnömatik fren kontrol ünitesinin yanı sıra ABS ve yüke bağlı frenleme gibi frenleme işlevlerini tek ve kompakt bir düzenekte bir araya getirirken, her zaman olduğu gibi en üst kalitede, ultra güvenilir bir ürün olarak kalmaya devam ediyor. Ve elbette en yeni TEBS nesli, fabrikada kurulum ve bakımı kolaylaştıran yüksek verimli pnömatik bağlantı tasarımının yanı sıra sınıfının en iyisi olan çekici ve treyler fren kontrol işlevlerinin uyumlaştırılması gibi önceki nesilleri zaten karakterize eden tüm olumlu özellikleri koruyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Knorr-Bremse Systeme für Nutzfahrzeuge GmbH Yönetim Kurulu Üyesi Andreas Wimmer ise, “Knorr-Bremse iTEBS X sisteminin farklı dahili işlevsellik seviyelerine sahip üç versiyonunu sunuyor, çünkü tüm araçlar mümkün olan her işleve ihtiyaç duymuyor. Bunun yerine müşteriler, sistemin modüler tasarımının birçok olumlu avantaja sahip olduğunu ve bunun sonucunda bireysel ihtiyaçlarına göre optimize edilmiş bir maliyet-fayda oranı elde ettiklerini görecekler. iTEBS X ECO modeli, maliyete duyarlı hacimli pazar için mükemmel bir çözümdür. iTEBS X PLUS modeli ise daha da fazla elektronik ve pnömatik konektöre sahiptir. iTEBS X LAC versiyonu, treyler tesisatını basitleştirmek ve sistem maliyetlerinden tasarruf etmek için dâhili bir kaldırma aksı valfine sahip olarak bunu bir üst seviyeye taşıyor.” dedi.

Takılabilir Bir Tasarım

iTEBS X sistemi tüm yaygın treyler ve yarı römork tiplerine monte edilebilir ve akla gelebilecek her türlü uygulama için kullanılabilir. iTEBS X modülatörü için Knorr-Bremse, son derece popüler HDSCS konnektör sistemini kullanırken daha önce tek bir konnektör üzerinden kontrol edilen işlevleri birden fazla bağlantı noktası ve sokete dağıtan modüler, takılabilir bir tasarım sunuyor. Bu, araç üreticilerine işlevleri seçerken daha da fazla esneklik sağlar, çünkü bunları daha hassas bir şekilde ancak minimum kablolama farklarıyla atayabilirler.

Bunları da beğenebilirsin