DB Schenker Arkas, Filo Yatırımına Tırsan ile Devam Ediyor

DB Schenker Arkas, lojistik sektöründeki lider konumunu güçlendirmek ve müşterilere daha etkin hizmet sunmak amacıyla Tırsan'dan Tenteli Perdeli Multi Ride satın alarak filosunu genişletti.

Daha kapsamlı ve güvenilir bir hizmet sunmaya hazırlanan DB Schenker Arkas, yapılan bu yatırım hamlesiyle müşterilerine daha esnek, verimli ve güvenilir taşımacılık çözümleri sunarken sektördeki rekabetçi konumunu da güçlendirmeyi ve yeni müşterilere ulaşarak pazar payını artırmayı hedefliyor.

Tırsan’ın Adapazarı’ndaki fabrikasında gerçekleşen araç teslim töreninde DB Schenker Arkas’ın Genel Müdürü Özgür AL, DB Schenker Arkas Karayolu Nakliye Direktörü Andreas Stadler, Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yöneticisi Dilem Karakaya, Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ve Tırsan Treyler Satış Yöneticisi Recep Öndal Demirci yer aldı.

“Tırsan’ın treylerleri ilk tercihimiz oldu”

DB Schenker Arkas’ın Genel Müdürü Özgür AL, teslimat töreninde “Karayolu taşımacılığı alanında Avrupa’da lider konumumuzu pekiştirmek adına Tırsan ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, sektördeki varlığımızı daha da güçlendirecek. Ürünün intermodal taşıma çözümleri sunarak hem karayolu hem demiryolunda kullanılabiliyor olması bizim için oldukça önemli. Bu noktada, operasyonel hareket kabiliyetimizi artırabilmek için Tırsan’ın treylerleri ilk tercihimiz oldu. Müşterilerimize daha hızlı ve kaliteli bir hizmet sunmak ve operasyonel verimliliğimizi artırmak için sürekli olarak yeni yatırımlar yapıyoruz. Bu iş birliği, bu hedeflerimize ulaşmamıza önemli katkılar sağlayacak.” şeklinde konuştu.

“Ayda 6 patent üretiyoruz”

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ise, “Lider ekiplerimiz ile müşterilerimizin rekabetçiliğini artırmak için sürekli araştırıyor geliştiriyoruz. Son 5 senedir otomotiv sektörü patent sıralamasında aralıksız ilk 3’teyiz, ayda 6 patent üretiyoruz. Avrupa inovasyon ödüllerinde en kısa sürede her kategoride toplam 9 ödüle ulaşan ilk ve tek üreticiyiz. 2023 yılında Gebze’de devreye alınan Avrupa’nın en yüksek test kapasiteli merkezlerinden 2. Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) merkezimizle sektörümüzü ileri taşıyacak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. DB Schenker Arkas’ın yeni yatırımlarında bir kere daha Tırsan’a güvenmelerinden memnuniyet duyuyor, uzun soluklu iş birliğimizin devam edeceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Bunları da beğenebilirsin